Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu

Menu

Odnośniki

Menu dodatkowe

Treść

Relacja z wycieczki do Elbląga

Dnia 10 czerwca 2014r. 46 najlepszych uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej z Dzierzgonia wyjechało na wycieczkę do Elbląga, którą ufundował Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu.

Uczniom i nauczycielom towarzyszyła Prezes Zarządu BS Pani Dobrosława Frączek – organizator wyjazdu. Atrakcje, w tym pełnym niespodzianek dniu, rozpoczęła wizyta w Restauracji „Pod strzechą”, gdzie wszyscy zjedli smakowity i obfity posiłek, po czym udali się do Muzeum Archeologiczno-Historycznego, gdzie pod kierunkiem doświadczonego archeologa i przewodnika poznali historię Elbląga i okolic. Po tej historycznej uczcie nastąpił spacer ulicami elbląskiej starówki w kierunku Centrum Sztuki Galerii El. Po biesiadach i nauce nastąpił czas niebywałej zabawy na multimedialnej wystawie „Interaktywny Plac Zabaw” – odpowiednika galerii sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie można, a nawet trzeba dotykać eksponatów, gdzie kluczowa jest interakcja, a zwiedzanie staje się niezapomnianą przygodą. Wszystkie dzieci zostały podzielone na trzy grupy, które pod kierunkiem przewodniczek poznawały nowe media, wchodząc w interakcję ze sztuką. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali, patrzyli, wąchali, skakali, biegali itp. , gdyż w zabawkach wykorzystano różne techniczne sztuczki działające na wszystkie zmysły. Mimo, że zabawa trwała ponad godzinę, trudno było „wyciągnąć” dzieci z tej fascynującej wystawy. 

Wszyscy uczestnicy wycieczki wyróżniali się spośród mieszkańców Elbląga i przechodniów, gdyż byli ubrani w jednakowe, zielone koszulki z logo Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu. Koszulki oczywiście zostały podarowane każdemu uczestnikowi wycieczki, którzy tak dzielnie reprezentowali nasz Bank.

            Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć, które zrealizowały się dzięki tej szczytnej akcji banku.

Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu systematycznie doświadcza pomocy ze strony Banku Spółdzielczego. Pani Prezes otwarta jest na wszelką pomoc w postaci nagród, dofinansowywania lub sponsoringu imprez oraz wycieczek szkolnych. W obecnej, często trudnej sytuacji ekonomicznej wielu rodzin, takie szlachetne działania są bardzo cenne. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę banku z naszą szkołą.

 

Newsletter

Newsletter

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach oraz innych produktach Banku wpisz poniżej swój adres e-mail:

Dane teleadresowe

Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu
ul. Wojska Polskiego 4,
82-440 Dzierzgoń,
tel. 55 270 25 60, fax. 55 276 21 95

e-mail: sekretariat@bsdzierzgon.pl

[obiekt mapy]

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.